Conferința „Romii – Cunoaștere, Conștientizare, Conviețuire” / „O Roma – Prinjandipen, Xataripen, Khetanipen”

Afis A3 conferinta 3Consiliul Județean Cluj, Universitatea Babeș-Bolyai, Facultatea de Istorie și Filosofie – Școala Doctorală „Studii de Populație și Istoria Minorităților”, Institutul de Istorie „George Barițiu” al Academiei Române și Muzeul Etnografic al Transilvaniei Vă invită la conferința doctoranzilor și post-doctoranzilor romi: „Romii – Cunoaștere, Conștientizare, Conviețuire” / „O Roma – Prinjandipen, Xataripen, Khetanipen” în data de 16 decembrie 2022, începând cu ora 9.30, în Aula Ferdinand I a Facultății de Istorie și Filosofie, str. Napoca nr. 11, Cluj-Napoca.

Broșura conferinței doctoranzilor și post-doctoranzilor romi, cu programul și rezumatele prelegerilor, se poate descărca (download) de aici, în format PDF, sau vizualiza mai jos.

Agenda conferinta tehno 4